Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“

Театарот „Војдан Чернодински“ го објави својот репертоар за оваа недела. Љубителите на театарската уметност ќе може да уживаат во следните претстави:
Среда, 4 мај 2022 – 19.30 ч.
„Глембаеви“
Четврток, 5 мај 2022 – 18.00 ч.
„Светулки“
Сабота, 7 мај 2022 – 19.30 ч.
„Да инспекторе, претстава со грешки“
Влезници може да се резервираат на телефон 076 442 378.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи