Санкционирани 15 возачи во Прилеп за брзина поголема од пропишаната

На 03.05.2022 на територијата на СВР Битола полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, санкционирани биле 39 возачи, од кои 7 на територија на Ресен, 14 санкции на територија на Битола, 15 во Прилеп, 1 во Демир Хисар и 2 во Крушево.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи