ВИДЕО – Мицкоски: Не прифаќам лидерска средба ако не се разговара за предвремени избори


Ова не е шведска маса па да си бираат Ахмети и Ковачевски што им се допаѓа, а што не им се допаѓа. Ова е пакет кој што го нудам, ќе зборуваме за се што е актуелно и што им е потребно на граѓаните, а предвремени парламентарни избори мислам дека сите ќе се сложите дека се неопходни час поскоро да се случат, ова денеска во Прилеп го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Предвремени парламентарни избори се потребни за да може Македонија да излезе од оваа кризна состојба во која што се наоѓа. Така што подготвен сум, 10-ти е за 4 дена од денеска, да зборуваме за сите отворени прашања, како и за определување дата за одржување на предвремени парламентарни избори. Јас реков дека тие не се решението, тие се проблемот. А бидејќи тие се проблемот, треба да разговараме за решението на тој проблем, а тоа се предвремени парламентарни избори. Затоа велам, има маса, таа маса има 4 тима од искусни луѓе подготвени да им помогнат и јас сум тука очи в очи да разговараме за предвремени парламентарни избори“, рече Мицкоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи