Дете од Прилеп каснато од куче скитник во Македонски Брод

Дете од Прилеп било каснато од куче скитник во Македонски Брод. Случајот во полиција го пријавил неговиот татко.

„На 10.05.2022 во ОВР Македонски Брод, Д.Р.(38) од Прилеп пријавил дека на улица „Цветан Димов” во Македонски Брод неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник, “ велат од МВР.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи