СОУ Гимназија „Мирче Ацев“-Прилеп има нов директор

Рубин Матески е новиот директор на прилепската Гимназија „Мирче Ацев“.

Матески е со долгогодишно работно искуство во Гимназијата како професор по предметот Филозофија.

Рубин Матески доаѓа на местото на досегашниот директор Димче Настоски.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи