Бркотница помеѓу Шумската од Прилеп и дрвокрадци, две лади заглавија, а дрвокрадците ги напуштиле и избегале


Филмска бркотница се случувало пред околу 1 час во месноста „Бегов забел“ која се наоѓа помеѓу селото Присад и планинскиот премин Дервен. Шумската полиција кога ги забележала дрвокрадците започнала потера со возилото по две лади натоварени со нелегално исечени дрва. Во бркотницата малку е оштетено возилото на шумската полиција кога во него се удрила една од ладите натоварени со дрва.

Во еден момент возилата со дрвата заглавиле во тешко пристапниот терен, а дрвокрадците ги напуштиле и избегале. Екипите на шумската полиција во моментов се обидуват да ги извлечат заглавените возила со дрва, по што истите ќе бидат однесени во подржницата на македонски шуми „Црн Бор“.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи