Жител на Секирци со пушка му се заканувал на неговиот брат

На 11.05.2022, полициски службеници од Полициското одделение Ропотово го лишиле од слобода Љ.Ј.(51) од с.Секирци, општина Долнени, затоа што со ловечка пушка му се заканил на неговиот 62-годишен брат, по што испукал во воздух.

Оружјето било пронајдено и одземено, а увид извршила екипа од ОВР Прилеп. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи