Поставени кутии за донации за 12 годишниот Михаил Стеваноски од Прилеп


Маја Стеваноска од Прилеп е мајка на дванаесет годишните близначиња Михаел и Кристијан. Но Михаел на едното око е слеп, има церебрална парализа на левата страна од телото и застој во растот и развојот зад своето братче. Кај Михаел пред извесен период му е дијагностициран и тумор на мозокот за чија операција неговите родители немаат средства.

Немаат повеќе пари ниту за лекарски прегледи и лекови и за другите негови болести. Во лоша здравствена состојба е и неговата мајка Маја која е оперирана од тумор на мозокот, а има и епилептични напади и не е работоспособна.

Секој оној кој сака да ја контактира Стеваноска тоа може да го направи на 078-204-183 или да донира средства на оваа жиро сметка – 300027087653847 Комерцијална Банка.

Денеска се поставени и кутиции за донации на повеќе места во Прилеп на следните локации:

  • Во улицата кај лимарите во „Фема текстил“
  • Точила „Кај Кусио“
  • Тобако 51 до Златна копачка на плочникот
  • Во уличката кај цвеќарите „Цвеќара Мартина“

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи