Пронајдена марихуана кај затвореник во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп

На 11.05.2022 во ОВР Прилеп, од Казнено – поправната установа Затвор Прилеп било пријавено дека во просторијата во која бил сместен Е.Ј.(33) од Република Албанија биле пронајдени и одземени марихуаана и бела прашкаста материја.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

elementor-template id=”47510″]

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи