Во недела на Селечка – Планинарски марш „Момата“


ПСД „МОМАТА“ организира планинарски марш на Селечка планина во должина од 13км. Маршот ќе се одржи на 22.05.2022 година. Стартот ќе биде од манастирот Св. Димитрија с. Селце во 07 часот.

Патека на движење: манастир, Домаќинско чешмуре, Рикина чешма, (мала пауза од 10 минути со групно фотографирање), карпа МОМАТА, Желката, Поизохипса, покрај Казанташ, Попова нива, (пауза од 30 минути), срт Ливада и завршуваме на крајната точка за искачување Устрелец, (пауза од 15 минути), спуштање кон манастир Св. Димитрија с. Селце.

Ручек од ранец.

ПАТЕКАТА Е ОБЕЛЕЖАНА СО ЖОЛТИ МАРКЕРИ!!!


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи