Мечка снимена како трча низ битолската населба Буковски ливади

Синоќа околу 00.30 часот во Битола беше снимена мечка како трча низ улиците во населбата Буковски ливади, објави веб-порталот Апла.мк.

Инаку ова не е прв пат мечка да се симне во градот. Граѓаните често пријавуваат и дека мечки кои се симнале од планината Баба им прават штета во нивните имоти.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи