Прилепчани каснати од кучиња во Прилеп и Битола

На 18.05.2022 во ОВР Прилеп, А.Т.(20) и А.Ч.(21) од Прилеп пријавиле дека на ул.„Александар Спиркоски Џемо” биле каснати  од кучиња кои излегле од дворот на лицето З.Е. од Прилеп. По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 17.05.2022 пак, во СВР Битола, Љ.Д.(58) од Прилеп пријавил дека на ул.„Никола Тесла” во Битола бил каснат од куче скитник.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи