Прегазена 72-годишна прилепчанка во Струга

Во ОВР Струга било пријавено дека на улица „Владо Малески“, патничко моторно возило „фиат“ со струшки регистарски ознаки, управувано од Р.В.(21) од с.Велешта, струшко, удрило во Љ.Н.(72) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Н., констатирана во Општа болница Струга.

Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи