Пронајден мртов 64 годишен прилепчанец на ул. „Пере Тошев“ – телото дадено на обдукција


На 24.05.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. „Пере Тошев“ во Прилеп бил пронајден починат  Т.Р.(64) од Прилеп. Увид извршила екипа на ОВР Прилеп во присуство на Јавен Обвинител, а лекар од Итна медицинска помош констатира смрт без видливи траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи