Уапсен прилепчанец кој го нарушил јавниот ред и мир – агресивен бил и кон полицијата

На 25.05.2022, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Р.(34) од Прилеп затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија и на ул.„Беровска” го нарушил јавниот ред и мир.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи