Ново известување од О. Прилеп: Водата од водоводната мрежа во Ерековци (Кочоски Пецо) и Тројкрсти (Стојансоки бале) е исправна, а во Канатларци (бензинска) не е исправна


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од водоводната мрежа во населено место Ерековци (Кочоски Пецо) и Тројкрсти (Стојансоки Бале) е здравствено исправна и одговара за употреба, а водата од водоводната мрежа во населено место Канатларци (бензинска) не одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи