О. Прилеп: Водата од водоводната мрежа во Ерековци (Кочоски Пецо), Тројкрсти (Стојансоки бале) и Канатларци (бензинска) е здравствено исправна


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од водоводната мрежа во населено место Ерековци (Кочоски Пецо), Тројкрсти (Стојансоки бале) и Канатларци (бензинска) е здравствено исправна и одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи