Гром предизвикал пожар во објект во Прилеп

На 29.05.2022 во ОВР Прилеп било пријавено дека во помошна просторија од здружение на граѓани на ул„Раде Иваноски“ во Прилеп настанал пожар, најверојатно од удар од гром.

Од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи