Продолжува асфалтирањето на улиците во Прилеп

Денес продолжи асфалтирањето улици на територијата на општина Прилеп.

Се асфалтираше улицата Дабнички Завој во прилепската населба Тризла. Оваа улица опфаќа и неколку краци со што вкупната должина која ќе биде асфалтирана опфаќа околу 300 метри, а целата површина е oколу 2000 метри квадратни.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи