Проекција на шпански филмови викендов во Крушево

Во петок и сабота, 3-ти и 4-ти јуни, во салата за театар и кино ќе се прикажат два шпански филмови.

Петок – „Како да се биде нормална личност“ – 18 часот

Сабота – „Духот на пчелната кошничка“ (за деца до 12 години) – 18 часот

Проекцијата на филмовите е во соработка со Амбасадата на Шпанија во Македонија, а шпански филмови ќе се прикажуваат во неколку последователни викенди.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи