Нови заплени на автомобили од дрвокрадци, еден камион и дрва во Прилеп


Шумската полиција вчера и денеска заплени 2 возила кои превезувале нелегално исечени дрва како и еден камион. Автомобилот, марка „Ауди 80“, е фатено кај Ракле, дрвокрадците избегале и го напуштиле возилото.

Товарното возило марка MAN е запленето на улица „Александар Македонски“ од кое биле одземени и 7,5 метри просторини бесправно исечени дрва.

Утринава пак околу 9 часот на улица „Ладо Лапецо“  запленето е возило исто марка „Ауди 80“.

Против сторителите ќе бидат поднесени кривични пријави, а пријава ќе има и за едно правно лице.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи