Повторно голема заплена на дрога во Прилеп вредна околу 300.000 евра


Во тек е голема акција на МВР во прилепско во која е запленето поголемо количество дрога во вредност од околу 300.000 евра.

Според неофицијални информации, станува збор за уште еден пресечен меѓународен канал за шверц со дрога, а има и приведени наркодилери.

Од Министерството за внатрешни работи потврдуваат дека во тек е полициска акција, а повеќе детали најавуваат по целосно завршување на акцијата.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи