Приведен прилепчанец кај кого била пронајдена марихуана

На 30.05.2022 на ул.„Василе Павлоски – Џгуре“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Џ.Ш.(22) од Прилеп, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи