Се работи на асфалтирање на делот за паркинг на улица Питу Гули во Крушево


Асфалтирањето на дел од улицата Питу Гули, односно од црквата Св. Троица до хотелот Монтана Палас, започна во петокот, а со изградба на паркингот тековно се работи денес.

„Добиваме на една целина. Улицата е проширена, со квалитетен асфалт и отворање на простор за паркинг места. Реконструкцијата на оваа улица беше голема потреба на граѓаните и драго ми е што заедно со Министерството за транспорт и врски го реализираме овој проект. Во 4 и пол години изградивме и реконструиравме над 50 км локални патишта.“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Реконструкцијата се имплементира во рамки на Проектот за поврзување на локални патишта финансиран од Светска Банка и имплементиран од Министерство за транспорт и врски со општина Крушево.

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи