Малолетник од с. Црнилиште паднал од трактор кој го управувал и се здобил со тешки повреди


На 31.05.2022 околу 16.30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на регионалниот пат Ропотово-Чашка, кај место викано „Иљачица“, малолетник од с.Црнилиште, општина Долнени, управувајќи  трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал, при што се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата во Прилеп. Увид извршила екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи