Украдена оградата од базната станица на МВР за Телекомуникации кај „Топташ“ во Прилеп


На 01.06.2022 во 12.00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во периодот од 17.05 до 20.05.2022 со употреба на подесен алат бил пресечен и одземен дел од металната жица со која е оградена базната станица за Телекомуникации – Карпа, на место викано „Топташ“, сопственост на МВР – Сектор за Телекомуникации. Увид извршила екипа од ОВР Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи