Еве во кои населени места водата во прилепско не е за употреба


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место локален водоснабдителен систем Алинци – Киро Петрески – водоводна мрежа и л.в.с. Лагово – Тоде Петрески – водоводна мрежа не одговара за употреба. Исто така водата од место локален водоснабдителен систем Веселчани – Мојсоска Ѕ. – водоводна мрежа и л.в.с. Загорани – Ѕвездакоски  – водоводна мрежа одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи