Повторно „Палачинкијада“ во Прилеп


Повторно „Палачинкијада“ во Прилеп. Утре на камената бина во 16:00 часот, крајот на учебната година во Прилеп ќе се одбележи со манифестацијата „Палачинкијада“ која што изминативе години не се одржуваше. На настанот ќе биде присутен и градоначалникот Борче Јовчески кој на најдобрите ученици од основните училишта ќе им додели пофалници. Во манифестацијата ќе бидат вклучени сите основни училишта и градинките во градот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи