Продолжува асфалтирањето на улици во општина Прилеп

Продолжува асфалтирањето на улици во општина Прилеп. Денес започнаа градежните активности за асфалтирање на улиците: Цена Џинорозот, Благоја Крстески, Добре Иваноски и Прохор Пчински со вкупна површина од 2500м2.

„Вреди да се напомене фактот што овие улици не се асфалтирани повеќе од 40 години. Инвестициите во областа на асфалтирање и рехабилитација на улици и патишта ќе продолжи и во наредниот период. Општина Прилеп ќе продолжи да работи во интерес на сите наши сограѓани“, велат од Општина Прилеп.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи