Уапсен прилепчанец кој физички ја нападнал својата сопруга

elementor-template id=”64379″]

На 09.06.2022 од Градска болница Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода К.Л.(40) од Прилеп затоа што претходно физички ја нападнал неговата 41-годишна сопруга.

Според пријавеното, таа се обидела да го заплаши со остар предмет, но при обид да и го одземе К.Л. се здобил со повреди. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи