ВИДЕО – Јованоски: Партизираноста на ПС Прилеп ја направи институцијата дувло на некомпетентни раководни кадри

Play Video

На седницата на Советот на Општина Прилеп одржана на 7 јуни 2022 г. добивме читање на извештај за безбедноста на Прилеп и за решавање на криминалот од страна на Дарко Цуцулоски, командир на ПС Прилеп, информираат од Левица Прилеп.

„Во извештајот се спомнуваат смешни количини на запленети дроги, а сторителите на делото се шетаат слободно; исто се навестува дека криминалот во Прилеп е паднат, но се изоставуваат случаеви како неодамнешни кражби, палење на автомобили и киднапирање на дете.Случаеви коишто не се произнесуваат во јавноста, а укажуваат дека во Прилеп и законот и криминалот се во рацете на полицијата“, велат во соопштението од Левица .

Во прилог видео записот од седницата каде советникот од ЛО Левица Прилеп Иван Јованоски даде свое излагање.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи