Отворен ден за дружење и забава со учениците од подрачното училиште „Кочо Рацин“ – РИД


Училиштето е место каде учениците секојдневно стекнуваат нови знења, низ игра и забава го запознаваат светот, па затоа учениците од подрачното училиште „Кочо Рацин“ – РИД од Прилеп решија своето знаење токму преку игри, песна и забава да го претстават пред другите. За таа цел во спортската сала на ООУ „Кочо Рацин“ покажаа како умешно пеат, глумат и танцуваат, а за идните првачиња беа подготвени и игри за забава.

„Нашите ученици се претставија во најдобро светло пред преполна сала. Покажаа и докажаа дека училиштето не е само место за учење ,туку и место за забава и дружење. Заедно со публиката се играше и пееше околу 1 час. Задоволството беше придружник и кај учениците и кај присутните. На крајот од нашето дружење и забава беше искажана посебна благодарност до родителите кои постојано не поддржуваат во реализацијата на нашите идеи, а беа доделени и благодарници.Зад секој успешен проект стојат мотивирани ученици,поддршка и соработка со родителите и училиштето и креативните наставници“, велат од подрачното училиште „Кочо Рацин“ – РИД.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи