ВО ЖИВО: Света Патријаршиска и синодална литургија на Вселенската патријаршија и МПЦ-ОА


Ја следите во живо Патријаршиската и синодална света литургија меѓу Вселенската патријаршија и МПЦ-ОА која се одвива во соборниот храм на Вселенската патријаршија „Св. Георгиј Победоносец“ во Истанбул. Со неа чиноначалствуваат вселенскиот патријарх г. Вартоломеј и поглаварот на МПЦ-ОА г.Стефан.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи