Уапсен прилепчанец – крадел во автобус во Куманово

Дваесет и двегодишник бил приведен вчера во Куманово под сомнение дека украл пари во автобус.

„На 12.06.2022 во 19.10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.К.(22) од Прилеп бидејќи во автобус одзел пари на М.И.(61) од Гостивар“, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

А.К. бил приведен во полициска станица Куманово и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи