Вчерашниот пожар во базната станица бил намерно предизвикан

На 20.06.2022 околу 02.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека над с. Новоселани, со употреба на сила било влезено во базна станица на мобилен оператор и бил одземен акумулатор, при што бил предизвикан пожар во кој изгорел генератор.

Од екипи од Територијалните противпожарни единици Прилеп и Кривогаштани пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид извршила екипа од ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи