Еве во кои населени места во прилепско водата не е за пиење


Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место  с. Волково јавна чешма – водоводна мрежа, с. Прилепец јавна чешма – извор и с. Волково – крајпатна чешма Св.Спас – водоводна мрежа не одговара за употреба.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи