Продолжува уништувањето на липите низ целиот град


Загрижени граѓани на населбата Точила испратија фотографии до нашата редакција на кои се гледа дека со несмалено темпо продолжува уништувањето на липите низ целиот град, од страна на несовесни граѓани, кои во обид да го наберат липовиот цвет и да го продадат, кршат по цели гранки на дрвјата. Дел од дрворедите се комплетно уништени, граѓаните велат дека треба да поминат минимум 5 години за да се вратат во првобитната состојба, бараат поголема ангажираност да надлежните да се стопира ова уништување на дрвјата.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи