ВИДЕО – „Во светот на бајките“ – погледнете како изгледаат реновираните тоалети за децата со посебни потреби во ООУ „Климент Охридски“


Чест и гордост ми е да ја прикажам комплетната реконструкција на тоалетот за децата со посебни потреби на нашето училиште, огромен и макотрпен проект кој никако не можеше да се оствари ако не ми помогнеа општествено одговорните фирми и луѓе во моето опкружувањ,напиша на својот ФБ профил директорот на ООУ „Климент Охриидски“, Ахил Јаков.

„Посебна благодарност до: Ангромеханика, Матадор, Пост експрес, Авто Контрол -Прилеп, Марфил-Прилеп, Техно Мега-Прилеп,советникот на ВМРО-ДПМНЕ Д-р Кире Јоноски и вредната рака на Мастер принтинг! И како што вели онаа народната: Да имаш пари, а да не дадеш, е исто како никогаш да си немал. Благодарност од се срце и од мое име и од името на децата со посебни потреби“, вели Јаков.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи