Нов асфалт доби улицата „Мирче Ацев“


Од Општина Прилеп информираат дека локалната самоуправа продолжува со рехабилитирање и асфалтирање на дел од улиците во градот. Деновиве, нов асфалт доби улицата „Мирче Ацев“. Асфалтирана е површина од околу 2.300 метри квадратни.

 

 

 


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи