Уапсен маж од крушевско кој агресивно се однесувал кон полициски службеници

На 21.06.2022 на ул.„Илинденска“ во Крушево, полициски службеници од ОВР Крушево го лишиле од слобода В.Т.(49) од с.Пуста Река, крушевско, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи