ВИДЕО – „Кrusevo run“ – трка на 5 км. во Крушево како дел од аутдор фестивалот „When in Krusevo“


Попладнево како дел од 6-тото издание на аутдор фестивалот „When in Krusevo“ се одржа трката „Кrusevo run“, долга 5 км. Стартот беше на Гумење, а потоа учесниците се движеа околу Крушевското езеро, до центарот на градот и назад на Гумење. Погледнете дел од атмосферата на оваа трка, како и победниците во машка и женска конкуренција.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи