ВИДЕО – МЕЛФЕСТ на 30 јуни во Центарот за култура „Марко Цепенков“


МЕЛФЕСТ, фестивалот кој го отвори патот на успехот на голем број македонски музички ѕвезди повторно ќе блесне во својот препознатлив сјај. Годинешното издание ќе се одржи на 30 јуни, со почеток во 20 часот, во Центарот за култура „Марко Цепенков“ – Прилеп. Влезница 100 денари. Фестивалот ќе биде посветен на Тоше Проески.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи