Двајца прилепчани биле претепани на улица „Републиканска“


На 27.06.2022 во ОВР Прилеп, Р.С. (50) од Прилеп пријавил дека на ул. „Републиканска“ во Прилеп, тој и С.С. (50) биле физички нападнати од неколку лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи