Општина Прилеп започна со асфалтирање на улиците во Индустриската зона Металец


Општина Прилеп започна со асфалтирање на улиците во Индустриската зона Металец.

„Создаваме погодни услови за зајакнување и за унапредување на бизнисот, како и за развој на економијата во нашата општина. Како одговорна Локална самоуправа работиме на исполнување на ветеното“, вели на својот ФБ профил градоначалникот на Прилеп, Борче Јовчески.

Но, од нејасни причини и покрај сите укажувања новинарите не беа повикани на овој настан, ниту пак беа известени за истото преку писмено соопштение.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи