ВИДЕО – Перканоска: Јас успехот не го барам, за него работам, сакам да бидам пример за моите ќерки, а ме води огромната поддршка на мојот сопруг


Даниела Перканоска, генерален менаџер на прилепската компанија „Aвто Контрол“, во мај оваа година беше прогласена за една од 20-те најуспешните жени менаџерки во Македонија и ја доби статуетката „Жена водилка“ на манифестацијата „Избор на најуспешни жени менаџери 2022“ која по 26-ти традиционален пат, вчеравечер, ја организираше агенцијата „Марили“, во хотелот „Инекс Олгица Хотел & Спа“ во Охрид.

Погледнете го краткото интервју со Перканоска.


Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи