Опожарен автомобил во Прилеп

На 29.06.2022 во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Пере Тошев“ во Прилеп настанал пожар во патничко возило „ауди“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на Р.А.(49) од Прилеп.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Прилеп, а повредени лица нема.

Увид  извршила екипа на ОВР Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи