Приведени повеќе лица од кривогаштанско поради нарушување на јавниот ред и мир

На 28.06.2022, полициски службеници од Полициското одделение Кривогаштани ги лишиле од слобода Д.К.(33) од с.Бела Црква , Х.Н.(18) од с.Света, З.К.(53) од с.Единаковци и Љ.Н.(57) од с.Света затоа што го нарушиле јавниот ред и мир во угостителски објект во с.Кривогаштани.

По документирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи