Приведен прилепчанец кој требало да издржува казна затвор

На 28.06.2022 на ул.„Борка Утот“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп, врз основа на судска наредба, го привеле Д.Ќ.(45) од Прилеп за издржување на казна затвор од една година.

Лицето било предадено во Казнено-поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи