Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Прилеп

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул„11ти Октомври“ во Прилеп се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „форд“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од А.И.(64) од с.Црнилиште, општина Долнени и мотоцикл „бенели“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од М.Г.(65) од Прилеп.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот М.Г., констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи