Приведен 47 годишен прилепчанец кој ја нападнал поранешната сопруга во Центарот за социјални работи


На 30.06.2022 во 12.40 часот во Прилеп, полициски службеници од Полициската станица Прилеп го лишиле од слобода А.Ј. (47) од Прилеп затоа што околу 10.30 часот во Центарот за социјални работи во Прилеп физички ја нападнал неговата поранешна сопруга и се заканил на вработените во установата. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи